„Tikrasis Kyokushin karate meno tikslas yra ne pergalė ar pralaimėjimas, bet žmogaus asmenybės charakterio formavimas.“
MASUTATSU OYAMA
Masutatsu Oyama
Kyokushin karatė įkūrėjas – pasaulinio garso legenda Masutatsu Oyama (大山 倍達) gimė 1923 m. liepos 27 d. Pietų Korėjos kaime. Kovos menais Oyama pradėjo užsiminėti gana vėlai, nuo 9-erių metų. Nežiūrint į tai, jog jo gyvenime buvo sunkių laikų, būdamas 15 metų, jis toliau domėjosi kovos menais, dziudo ir boksu, tačiau vieną kartą pastebėjo studentus, kurie mokėsi Okinavos Karate. Tai jį labai sudomino, ir jis nuvyko pas Gičiną Funakoši, kur jie mokėsi to, kas dabar vadinama Šotokan Karate. Mas Oyamos progresas treniruočių metų buvo toks didelis, kad jau 17-os metų jis turėjo II Dan, o kai reikėjo tarnauti Japonijos armijoje (20m.) Mas Oyama turėjo 4 Dan.
KYOKU
(Aukščiausioji riba)
SHIN
(Tiesa)
KAI
(Visuomenė)
Funakoshi Gichin
Gichinas Funakoshi (船 越 義 珍) yra „Shotokan Karate-Do“, įkūrėjas ir žinomas kaip „modernaus karatė tėvas“. Po Anko Itosu ir Anko Asato mokymų, Funakoshi buvo vienas iš Okinavos karatė meistrų, kuris 1922 m. supažindino Japoniją su karatė – dėstė įvairiuose Japonijos universitetuose.
Treniruotės kalnuose
1946 m. Oyama treniravosi kalnuose, 1947 m. tapo visos Japonijos Karate-do Turnyro čempionu. Intensyviai mokėsi Goju-ryu Karate pas Gogen Yamaguchi. Išlaikęs 9 Dan laipsnį, tampa organizacijos Vice Pirmininku.
YAMA
(Kalnai)
Gōgen Yamaguchi
Gōgen Yamaguchi (山口 剛 玄), buvo vienas žinomiausių karatė-dō meistrų iš Japonijos, įkūręs Tarptautinę karatė-dō Gōjū Kai asociaciją. Daugybę metų jis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą dėl savo rango ir laimėjimų.
OSUUSHI
(Jautis)
Oyama ir jaučiai
1948 m. važiavo į kalnus 18-os mėnesių treniruotėms. 1950 m. pradėjo treniruotis su gyvais jaučiais – gyveno šalia galvijų skerdyklos. Iš viso jis kovojo su 52 jaučiais, 3 iš jų buvo nužudyti, o 49 jaučiams jis nukirto ragus, rankos smūgiu „šuto“.
Oyama Amerikoje
1952 m. Oyama nuvyko į JAV, kur jo pasirodymai, demonstruojant antgamtines galias, padarė didelį įspūdį publikai: skaldė didžiulius akmens luitus, nukirsdavo viršūnes alaus buteliams, kurie nenukrisdavo, mušė savo pirštus plaktuku, rankomis ir kojomis perkirsdavo storiausias lentas.
CHIKARA
(Galia)
„Dievo ranka“
Po daugelio apmokymo metų, Oyama kvietėsi į kovą įvairiausių kovos menų meistrus, taip pat ir boksininkus, ir kovojo 270 kovų su įvairiausiais kovotojais. Dauguma kovų, buvo laimėta vienu smūgiu! Kova niekada netrukdavo ilgiau 3 raundų ir labai retai užsitęsdavo keliomis sekundėmis. Jo kovos principas buvo labai paprastas: jis priartėdavo prie priešininko ir jam trenkdavo – priešininkas gaudavo lūžį. Jei smūgis būdavo blokuojamas, Oyama bloką pramušdavo. Jei neblokuodavo – sulaužydavo šonkaulius. Oyama tapo įžymus, kaip „Dievo ranka“, lyg vadovaudavosi japoniškų kovų principu – „Vienas smūgis – mirtis“.
KAMI NO TE
(Dievo ranka)
HON
(Knyga)
1958 m. M. Oyama išleido knygą „Kas yra Karate”, kuri tampa bestseleriu (500,000 kopijų). Rugsėjį pakviestas į Vašingtoną pademonstruoti ir mokyti karate FBI darbuotojus, spalį karate meno mokė West Pointo Karo akademijos studentus. Nekreipiant dėmesio į komiškų knygų “Karate Baka Ichidai”* serijas ir į filmą “World’s Strongest Karate”**, 1975 m. Oyama vardas ir Kyokushin išpopuliarėja už Japonijos ribų ir surengiamas pirmasis atviras Pasaulio Kyokushin Kai’s Karate-do turnyras.
*Karate Baka Ichidai – komiška Ikki Kajiwaro knyga apie Mas Oyamą.
**World’s Strongest Karate – filmas, kuris parodo pirmąjį Pasaulinį Kyokushin turnyrą ir pristato žiūrovams Kyokushin Kain Karate. Anglų versija vadinasi “Fighting Black Kings”
Oyama Amerikoje
1952 m. Oyama nuvyko į JAV, kur jo pasirodymai, demonstruojant antgamtines galias, padarė didelį įspūdį publikai: skaldė didžiulius akmens luitus, nukirsdavo viršūnes alaus buteliams, kurie nenukrisdavo, mušė savo pirštus plaktuku, rankomis ir kojomis perkirsdavo storiausias lentas.